image1

Oferta

 MOŻEMY BYĆ WSZĘDZIE GDZIE POTRZEBNA JEST AKCJA.
1/ Organizujemy szkolenia i pokazy (AIKIDO COMBAT, STRZELANIE, NURKOWANIE I RATOWNICTWO).
2/ Pracujemy jako zabezpieczenie planów filmowych.
3/ Układamy choreografie walk, przygotowujemy aktorów do scen oraz koordynujemy ich przebieg, posiadamy uprawnienia do wykonywania prac pod wodą, oraz na dużych wysokościach.
4/ Jako kaskaderzy, dublerzy i specjaliści uświetnimy także imprezy firmowe oferując bezpieczne pokazy np.: płonącego człowieka, potrącenia człowieka przez auto, skoki, upadki, wleczenie za pojazdami, strzelaniny z użyciem pirotechniki i efektów specjalnych, walki rycerskie, bójki, wypadki, skoki z wysokości itp.
5/ Możemy prowadzić szkolenia w dziedzinach których jesteśmy wyspecjalizowani. Posiadamy wymagane do tego certyfikaty i uprawnienia.
6/ Możemy służyć także jako grupa pozorująca wypadki w ramach szkoleń bhp w zakładach pracy i szkołach, jak również dla służb ratownictwa wodnego, straży pożarnej, policji i służb medycznych.
Szeroka wiedza, doświadczenie, wyszkolenie i umiejętności pozwalają nam na bardzo realistyczne pozoracje, aby stworzyć przyszłym ratownikom warunki z jakimi będą musieli potem zmierzyć się w swojej pracy.

.............................................................................................................

 

W pracy kaskaderów korzystamy z pomocy pirotechników, wizażystów, charakteryzatorów, kostiumologów oraz specjalistów wielu branż. Do każdego triku przygotowujemy się z taką samą pieczołowitością i dbałością o szczegóły, nie jest to jednak kwestia kilku dni, lecz ciężka praca na treningach przez wiele lat, bowiem ogólnie pojęta sprawność i wydolność psychofizyczna musi cechować osobę chcącą pracować w tym zawodzie. Niektóre sceny wymagają szczególnego skupienia i koncentracji, oraz wielu wcześniejszych prób. Wśród wielu umiejętności i specjalizacji, których nabiera kaskader w ciągu lat treningów i pracy, są niewatpliwie takie jak np. potrącenia przez jadące pojazdy, skoki       z wysokości lub podpalenia. Palenie się jest najniebezpieczniejszym elementem tej sztuki, który może wykonywać jedynie doświadczony kaskader. Ogień trawi wszystko, jest niebezpieczny i nieprzewidywalny, łatwo może wyrwać się spod kontroli, dlatego kaskader nie pracuje sam lecz z ekipą zabezpieczającą i asekurującą go. W każdym przypadku, musi posiadać wszelkie możliwe zabezpieczenia oraz pomoc medyczną. Kaskader nie jest szaleńcem ani człowiekiem pozbawionym strachu i wyobraźni, często za wykonywanym przez niego zadaniem stoi grupa ludzi, którzy muszą mieć do siebie pełne zaufanie.

Co? Gdzie? Kiedy?

XII DOLNOŚLĄSKIE TARGI ŚLUBNE

Podczas tegorocznych targów w Hali Stulecia we Wrocławiu zaprezentowany zostanie "płonący kelner" i "gorące" życzenia, jako atrakcja ślubna i okolicznościowa dodawana do fajerwerków ślubnych przez firmę MANDARYN. Zobacz filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=ek-ydQ76mFM

https://www.youtube.com/watch?v=Jkv9ry-BEF4

 
 

 
[dodaj opis obrazka]

WOŚP-VIII MECZ PRZYJAŹNI

W Katowicach na lodowisku Jantor 10 stycznia 2015 roku już po raz 8 zorganizowany zostanie hokejowy mecz przyjaźni, do udziału w którym zostałem zaproszony. Mecz będzie starciem na lodzie drużyny Naprzód Janów z piłkarzami Ruchu Chorzów. W składach obu drużyn zobaczyć można będzie także artystów Polkich i sportowców innych dyscyplin.

 
 
 
 
8.11.2014 urodziny klubu hd
 
8.11.2014 urodziny klubu hd

11 eleven HD

Stunts Fire Show  w pokazie kaskaderskim z okazji 10 lecia klubu harleyowego "ELEVEN". Film z imprezy i naszych pokazów  dostępny na stronie klubu.

 
 
 
 
 
[dodaj opis obrazka]

Ja, Olga Hepnarova - scena masakry na ulicach Pragi

W dniach 9 - 11.06.14 na ulicy Roosvelta we wrocławiu  rozpoczynamy zdjęcia do filmu czesko-slowacko-polskiego pt. "Ja, Olga Hepnarova". Przygotowujemy scene masakry jakiej dokonała w 1973 roku na jednej z ulic czeskiej Pragi,  wjeżdzajac na chodnik ciężarówką zabiła 8 osób i raniła kolejnych 12. W scenie będzie brało udział 30 kaskaderów z trzech ekip, jestem wsród nich z moja 5 osobową grupą. Making of:

 
 
 
 
 
[dodaj opis obrazka]

SEVETY DAY SHELL

 04-06-2014 W warszawie odbył się pokaz pt."dzień bezpieczeństwa Shell" zostałem uwięziony w płonącym pojezdzie i  płonąc wydostałem się by pokazać pracownikom biorącym udział w szkoleniu jak należy ratować płonącego czlowieka. Poniżej link do filmu, kliknij i zobacz:

 
 
 
 
PŁONĄCY KELNER - gorące życzenia
 
PŁONĄCY KELNER - gorące życzenia

GORĄCE ŻYCZENIA

Umiejętności kaskaderskie i specjalizację ogniową wykorzystuję także, oferując Państwu okolicznościowe pokazy np. z okazji ślubów, składając

 
 
 
 
 
[dodaj opis obrazka]

DNI ZŁOCZEWA

Bardzo serdecznie zapraszamy Motocyklistów i Miłośników 2 kółek na XXIII Dni Złoczewa - 23 czerwca 2013r. Bardzo liczymy na Waszą obecność. Poniżej linki do filmów i wywiadu z w/w imprezy:

 
 
 
 
 
[dodaj opis obrazka]

Moto Fire Show

W tym sezonie rozpoczynamy projekt pod nazwą "Moto Fire Show" w skład którego wchodzą pokazy drifterów samochodowych, stuntu motocyklowego i kaskaderki z użyciem ognia i efektów pirotechnicznych.

 
 
 
 
www.stuntsfireshow.pl
 
www.stuntsfireshow.pl

REKORD

Korzysając z kilku dni pogody i nadchodzącej wiosny, rozpoczęlliśmy trningi i kolejne przygotowania do podejścia do jednego ze światowych kaskaderskich rekordów. Przy wsparciu Rycerskiej Grupy Konnej z okolic Wrocławia możemy powiedzieć, iż jesteśmy już bliscy sukcesu.

 
 
 
 
Leszek "maximus" Sztokała
 
Leszek "maximus" Sztokała

StuntsFireShow

 Jako pierwszy i jedyny w Polsce, a może nawet w Europie wykonuję podpalenia części ciała bez odzieży zabezpieczajacej.

 
 
 
 
"MECHANIZM OBRONNY" Magda Kielar i Michał Żurawski
 
"MECHANIZM OBRONNY" Magda Kielar i Michał Żurawski

"MECHANIZM OBRONNY"

07.12.2012 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbędzie siępremierowy pokaz filmu Dominika Matwiejczyka pt."Mechanizm obronny". W filmie zagrałem epizod u boku Magdy KielarLucyny Piwowarskiej i Michała Żurawskiego. Zadebiutowałem również jako kaskader-koordynator tworząc choreografię walki z nożem i wypadku jednej z bohaterek, oraz czuwałem nad bezpieczeństwem aktorów podczas grania tych scen.

 
 
 
 
CERTYFIKAT-STUNTTEAM
 
CERTYFIKAT-STUNTTEAM

CERTYFIKAT - Stuntteam Walter Marz

 W Niemczech zakończyłem właśnie kurs specjalizacyjny kaskaderów, na którym miałem przyjemność i zaszczyt trenować. Treningi prowadził sam Walter Marz - koordynator i kaskader jednej z grup stworzonych specjalnie do użytku wytwórni produkującej słynny serial akcji "ALARM DLA COBRA 11". Nabyłem tam nowej wiedzy i doświadczenia w specjalizacji ogniowej i otrzymałemCERTYFIKAT  ukończenia szkolenia.

 
 
 
 
 
[dodaj opis obrazka]

WYWIAD W PRW

W sobotę 03-11-12 o godz.15.00 wystąpię w audycji Marka Obszarnego z cyklu "Markowy weekend", do wysłuchania której, już serdecznie wszystkich zapraszam. Klikając na poniższy link można otworzyć zapowiedź tej audycji.

 
 
 
 
 
[dodaj opis obrazka]

PECHOWY KASKADER

Podczas pokazu kaskaderskiego zawiodły dwie gaśnice. Znany niemiecki kaskader ledwie uszedł z życiem

 
 
 
 
 
[dodaj opis obrazka]

11 MISRTRZOSTWA POLSKI W JEŹDZIE WESTERN

Na wyścigach konnych we Wrocławiu przez trzy dni można będzie obejżec wspanialych jeźdżców i ich konie w konkurencjach westernowej jazdy konnej...dużo dodatkowych atrakcji i konkursów. Wieczorem zabawa przy muzyce  coutry & western. Jest więc okazja zaprezentowania wlasnych strojów z epoki i współczesnych. Będę tam również ja, może zostane poproszony o jakiś pokaz kaskaderski.

 
 
 
 
James Kottak & Leszek sztokała
 
James Kottak & Leszek sztokała

SCORPIONS Wrocław

30 sierpnia 2012 roku miałem zaszczyt być gościem na urodzinach Rudolfa Schenkera, gitarzysty zespołu SCORPIONS. Urodziny zbiegły się w czasie kiedy zespół przebywał w naszym mieście grając koncert. Na tej uroczystości wśród wielu znanych osób spotkałem się między innymi z naszym wspaniałym pięściarzem Dariuszem Michalczewskim, wieloletnim przyjacielem i fanem zespołu. Chociaż wydarzenie to nie ma bezpośrednio związku z moim zawodem, ale to właśnie "Tiger" przed laty namówił  mnie by zostać kaskaderem i m.in o tym przypomnieliśmy sobie podczas naszego spotkania, otrzymałem także zgodę na zrobienie i umieszczenie fotki z mistrzem (fot. w galerii)

 
 
 
 
COBRA 11
 
COBRA 11

Cobra 11

Podczas pobytu w Niemczech nawiązłem kontakt i współpracę z tamtejszą grupą kaskaderską biorącą udział między innymi przy produkcji niemieckiego serialu "Cobra 11 - Oddział specjalny". Zostałem zapoznany ze sprzętem na jakim pracują niemieccy kaskaderzy, zaprezentowano mi nowinki techniczne i zaproszono do udziału w treningach. Wymieniliśmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat naszej pracy.

 
 
 
 
 
[dodaj opis obrazka]

"LITERATKA"

20-12-11r. w kawiarni "literatka" we wrocławskim rynku o godzinie 19.00

 
 
 
 
odc 12- sceny walki psów
 
odc 12- sceny walki psów

"GŁĘBOKA WODA"

 
 
 
 
[dodaj opis obrazka]

Premiera

Już w kinach film

 
 
 
 
zdjęcia i filmy w galerii
 
zdjęcia i filmy w galerii

StuntsFireShow

14-06-2011 na wrocławskim rynku o godz.22 odbył się pokaz kaskaderski -Stunts Fire Show, który wykonałem do muzyki i prezentacji multimedialnej "dvj Mniamosa". Jako "Fredy Kruger" płonąłłem na oczach publiczności, testując nowe zabezpieczenia p.poż. Była też okazja, aby usłuszeć utwór zespołu Deep Purple "Smoke on the water" w wersji symfonicznej, z toważyszeniem dźwięków motocykli Harley-Davidson pod dyrekcją wrocławskiego muzyka występującego jako "Marlon Kozaky", w wykonaniu klubu GREMIUM MC.

 
 
 
 
pokaz broni westernowej
 
pokaz broni westernowej

Jack`s City - Partynice

Podczas otwarcia sezonu na Partynicach odbyły się zawody konne riding west, pokazy rzutu lassem oraz pokazy broni i strzelania westernowego. Można było także zaprezentować się w strojach z epoki lub zaopatrzyć  w takowy zakupujac go w sklepie znajdującym się na terenie miasteczka kowbojskiego Jask's City.

 
 
 
 
prezentacja strojów szkockich i walk na miecze
 
prezentacja strojów szkockich i walk na miecze

Dzień Świętego Patryka

17.03.11 w klubie META kolejny pokaz kaskaderski z udziałem bractw rycerskich. Walka szkockich wojów średniowieczną białą bronią. Prezentacja strojów minionej epoki, oraz nauka tańca celtyckiego

 
 
 
 
samopodpalenie
 
samopodpalenie

Sylwester-samopalenie 2010/2011

W Sylwestrową noc, każdy z gości klubu META spodziewał się raczej fajerwerków, a nie płonacego na ich oczach człowieka. W taki szczególny sposób postanowiłem złożyć wszystkim, gorące noworoczne życzenia.

 
 
 
 
wleczenie płonącego
 
wleczenie płonącego

Rajdowa pomoc

Na torze kartingowym na Niskich Łąkach we Wrocławiu odbyła się impreza z udziałem znanych polskich kierowców rajdowych, mistrzów driftingu,  kaskaderów i aktorów serialu "Pierwsza miłość". Można było zdobyć autografy, a nawet przejechać się z samym mistrzem. Mimo zimna atmosferę podgrzewały emocje i pokaz "Stunts Fire Show", podczas którego, podpalono mnie i ciagnięto po asfalcie  za autem wyścigowym.

 
 
 

BHP

BHP

 

 
 

ZAŚWIADCZENIE BHP WAŻNE DO KOŃCA 2017 ROKU WYSTAWIANE W WARSZAWIE PRZEZ PANA WOJCIECHA KONKOLA I FIRME "KONWÓJ"

 
air-bags
air-bags

Efektowne wyczyny kaskaderów nie są dziełem przypadku,  lecz wymagają ogólnopojętej wysokiej sprawności fizycznej  i psychicznej, wielu godzin treningu, przygotowań, oraz odpowiedniego sprzętu. Zarówno w naszych treningach jak i w pracy  posługujemy się rozmaitym sprzętem pomocniczym i zabezpieczającym. Do wszelkiego rodzaju przetoczeń, upadków, skoków służą maty, materace różnej wielkości i grubości oraz poduszki  air-bags, takie jak ta prezentowana na fotografii.

 
 

Nie zawsze jednak istnieje możliwość ich użycia podczas zdjęć na planie lub na pokazach, wówczas pomocne stają się wszelkiego typu ochraniacze typu crash-pads iback-pads. Podczas treningów wykonuje się setki upadków. Ochraniacze na kolana, łokcie, biodra, barki czy plecy pomagają nam w ich opanowaniu do zawsze powtarzalnej perfekcji, by w ekstremalnych sytuacjach wykonać zadanie nawet bez ich użycia, np. w rolach wymagających strojów przy których byłyby widoczne. 

 
 

Każda specjalność wymaga odpowiednich, różnych zabezpieczeń. Widoczna na fotografii kamizelka skórzana wykonana jest w/g własnego projektu i służy tylko do treningów "wleczenia za pojazdami". Nawet przy znacznych prędkościach, odległościach i na różnej nawierzchni, jest ona dużo bardziej wytrzymała na ścieranie niż powszechnie stosowany chest protektor,  czyli (tzw. zbroja siatkowa na fot. wyżej) używana w sportach motocyklowych.

 
Descender
Descender

Aby uatrakcyjnić efekty filmowe wymyślono wiele urządzeń pomocniczych takich jak np. descender - służący do opadania z dużych wysokości z predkością rzeczywistą lecz wyhamowujący pod koniec lotu, aż do całkowitego zatrzymania w ustalonym miejscu.

 

 
Air-Ramp AMSPEC INC.
Air-Ramp AMSPEC INC.

Air-Ramp - rampa wyrzucająca kaskadera na znaczne odleglości i wysokości, w zależności od potrzeb można ustawiać siłę jej działania. Używana najczęściej do uzyskania efektu odrzutu po wybuchu.

 
Ratchet AMSPEC INC.
Ratchet AMSPEC INC.

Ratchet - służy nam do uzyskania efektów postrzałów, potrąceń, kopnięć, uderzeń itp. gdzie wymagany jest odrzut i efekt lotu w tył.

 
kamizelka AMSPEC INC.
kamizelka AMSPEC INC.

Do wyżej wymienionych urządzeń potrzebna jest odpowiednia uprząż oraz kamizelki, takie i podobne jak ta prezentowana na fot. obok. Niestety, nie załatwiają one za nas całej sprawy. Potrzebny jest trening obsługi oraz sposobu zachowań zarówno podczas lotu jak i samego lądowania - tak więc znów podstawą jest sprawność fizyczna i sztuka upadania.

 
bielizna  NOMEX
bielizna NOMEX

OGIEŃ

ON NIGDY NIE JEST BEZPIECZNY

Możemy jedynie nauczyć się nad nim panować. W tym celu stosujemy stroje jakich używają kierowcy rajdowi i F1. Składa się on ze skarpet, spodni, koszulki z wysokim kołnierzem golfowym oraz kominiarki (balaklawy) i wykonany jest z nomexu - materiału o wysokiej odporności termicznej. Kostium ten musi posiadać konieczne atesty.

 

 
balaklawa z okularami
balaklawa z okularami

Mimo to zawsze jest ryzyko poparzenia lub nadpalenia się. Istnieją różne tajniki dotyczące zabezpieczeń i paliw oraz technik oddychania, poruszania się, zabezpieczania oraz uodporniania na ból. Są one indywidualne i raczej trzymane w tajemnicy. Posiadamy dodatkowe zabezpieczenia w postaci żeli wodnych oraz specjalnych żeli płonących, które paląc się nie dymią, nie duszą, a powstały plomień jest ładnego koloru.

 

SPRZĘT GAŚNICZY

SPRZĘT NURKOWY I RATOWNICZY

 POJAZDY DO POTRĄCEŃ I  INNYCH TRIKÓW

DROBNĄ PIROTECHNIKĘ

WYPOSAŻENIE SALI TRENINGOWEJ (MATY,MATERACE, WORKI)

Sprzęt

POJAZDY I SPRZĘT DO WYNAJĘCIA

MotoFireShow

MotoFireShow

 


 

MotoFireShow -projekt, który powstał by bawić, ale także, by pokazać  pracę kaskaderów filmowych na żywo, bez trików. W pokazach biorą udział mistrzowie driftu samochodowego i akrobacji motocyklowych. Występy kaskaderów wzbogacone są efektami pirotechnicznymi oraz ogniem. Dynamiczna akcja, muzyka, efekty, zapach ognia, benzyny, palonej gumy, ryk potężnych silników, sprawiają wielką frajdę zarówno młodszej jak i starszej widowni. Na życzenie klienta, możemy stworzyć niecodzienny show, z udziałem rycerzy konnych.

 

MotoFireShow

  
 

MotoFireShow w Złoczewie 23-06-13

   
2019  Kaskader Wrocław  globbers joomla templates